Порушення на незаконному будівництві вул. Львівська, 15 (ЖК "Святобор") у Святошинському районі міста Києва

1) рішення Київської міської ради № 83/140 від 28.09.2006 "Про надання та передачу ГУР МО України земельних ділянок на вул. Львівській, 15 у Святошинському районі м. Києва", державний акт на землю 2007 р. є предметами одразу кількох судових розглядів;
2) забудовник нахабно і безвідповідально вилучив із реєстру історичних  пам'яток об'єкт культурної спадщини - дачний будинок Мировичів, факт чого встановлено судовим рішенням Вищого адміністративного суду від 9 червня 2016 у справі 826/11089/15 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/58328675). Нині стан пам'ятки невідомий, забудовник не пускає на територію представників управління захисту культурної спадщини;
3) Національна поліція визнає будівництво незаконним, у справі існує кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014100080005093 від 16.06.2014;
4) Київський міський голова Віталій Кличко визнає будівництво незаконним, про що вказано у Протоколі доручень, напрацьованих під час наради у Київського міського голови 01.02.2016:
"2. Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища спільно з ГУ Національної поліції у місті Києві забезпечити постійний контроль за недопущенням ведення будівельних робіт у місті Києві, зокрема на вул. Жилянській, 120-б, 120-в, ВУЛ. ЛЬВІВСЬКІЙ, 15, вул. Ризькій, 19-а, вул. Саксаганського, 111, вул. Полковника Потєхіна, 9, вул. Анрі Барбюса, 28-а. Термін: постійно (28.12.2016)."
5) У невеликому мікрорайоні за останні роки виникло 7 гарячих точок: вул. Львівська, 3 (міжрайонний протитуберкульозний центр), Львівська, 15 (військовий санаторій площею 4,5 га, сотні дерев цінних порід під загрозою знищення), Львівська, 18 Б (понад 1 га зелених насаджень, буферна зона, що захищає мікрорайон від забрудненого автомобільними викидами проспекту Перемоги), Верховинна, 53/13 (санаторій поліграфкомбінату "Україна", який було передано Державному управлінню справами - а воно вже намагалося узгодити проект будівництва), Святошинський провулок, 2 (багатоповерхівка замість запланованого дитячого садка), проспект Перемоги, 109 (багатоповерхівка на території районного управління поліції), вул. Крамського, 10 (ділянку передано забудовнику "Укрбуд" без погоджень із громадою);
6) забудовник вул. Львівської ,15 у 2006 році отримав ділянку під містобудівні умови та обмеження, що передбачали будівництва одного 20-поверхового будинку на 1 під'їзд. Тепер проект на їхньому сайті (згідно з містоббудівними умовами, виданими в 2013 р.) обіцяє 5 чи 6 будинків на 19 під'їздів висотою в 25 поверхів - 2699 квартир і визначає відсутність жодних вимог щодо охорони культурної спадщини (попри встановлене судом існування дачного будинку Мировичів на цій ділянці);
7) за таких умов мікрорайон не витримає навантаження, тут уже досягнуто граничної щільності забудови в 450 чол./га згідно з ДБН 360-92, а школи і дитячі садки переповнені.




У листі Святошинської РДА зазначено, що в житловому кварталі, обмеженому проспектом Перемоги, вулицями Петрицького, Відпочинку, Кричевського, вже досягнуто максимальної щільності населення, що допускається державними містобудівними і санітарними нормами, а саме 2259 мешканців мешкає у 17 будинках на 50182,4 кв.м., що дає 450 чол./га.

Проте станом на сьогодні дитячі садки мікрорайону переповнені, відстань до найближчого з них від мого будинку – близько 1 км, у мікрорайоні лише одна загальноосвітня школа, вона теж не може вмістити всіх дітей мікрорайону. Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація повідомляє, що в мікрорайоні зазначених вулиць функціонують:

1) дошкільний навчальний заклад №601 (вул. Верховинна, 17), проектна потужність 220 дітей, відвідує 319;
2) дошкільний навчальний заклад №60 (вул. Львівська, 32), проектна потужність 115 дітей, відвідує 157;
3) дошкільний заклад №214 (вул. Котельникова, 44), проектна потужність 80 дітей, відвідує 89;
4) дошкільний навчальний заклад №736 (вул. Верховинна, 14), проектна потужність 245 дітей, відвідує 312;
5) спеціалізована школа №40 (вул. Львівська, 6/3), проектна потужність 860 учнів, навчається 890;
6) Київська гімназія східних мов №1 (вул. Львівська, 25), проектна потужність 1100 учнів, навчається 1174.

У Святошинському районі міста Києва близько 4000 дітей не можуть відвідувати дошкільні навчальні заклади у зв’язку з відсутністю вільних місць у дитячих садках.
По-суті, будь-яке нове будівництво спричиняє демографічну кризу, оскільки молоді сім’ї не мають належних умов для народження і виховання дітей.
Уже зараз щодня в супермаркетах – черги, в поліклініці – черги, найближча до мікрорайону зона відпочинку – парк на вул. Котельникова – на відстані, яку складно подолати із малою дитиною.
У мікрорайоні бракує дитячих майданчиків внаслідок іншої незаконної забудови між будинками проспект Перемоги, 101/2 і 103, результати якої влада не може ліквідувати от уже 10 років попри судові рішення.

Окремо підкреслимо, що вулиці мікрорайону дуже вузькі та не пристосовані для постійного транзитного руху автомобілів. Натомість якщо проект буде реалізовано, щодня кілька тисяч машин намагатимуться виїхати на магістраль – проспект Перемоги – вузенькою вулицею Петрицького, під вікнами тисячі її мешканців, позбавляючи їх нормального сну та відпочинку. І це на додачу до вже існуючих щоденних заторів на вул. Львівська, Петрицького, Верховинна та інших, адже ними також об’їжджають затори на проспекті Перемоги.

Нові будинки мають бути під’єднані до існуючих інженерних мереж, що створює ризики погіршення водо-, тепло- і електропостачання існуючих будинків мікрорайону.

Будь-яке нове будівництво матиме важкі наслідки для мікрорайону:
1) неможливість організувати навчання і дозвілля дітей – брак місць у дитячих садках і школах, відсутність спортивних закладів, простору для гри та відпочинку;
2) кардинальне погіршення якості життя внаслідок перенаселення – черги в супермаркетах і лікарнях, зниження якості комунальних послуг – опалення, водопостачання;
3) погіршення стану навколишнього середовища внаслідок збільшення кількості автомобільного транспорту на вузьких вулицях мікрорайону, зменшення кількості зелених насаджень – а отже зростання кількості захворювань;
4) зниження вартості існуючого житла – негативний вплив на економіку району в довгостроковій перспективі;
5) знищення перспективи розвитку мікрорайону в майбутньому, перетворення його на сучасне гетто, переповнене мініатюрними однокімнатними квартирами.





















1 коментар:

  1. Після тривалого процесу співбесіди з іпотечними кредиторами ми в кінцевому підсумку запропонували пана Педро Джерома про позику в його пропозиції іпотечного кредиту. Як перший покупець житла, він чудово допоміг нам отримати іпотеку, надавши чудові поради та завжди піклуючись про наші інтереси. Я б безумовно рекомендував кожному, хто купує будинок або шукає кредитора з позитивною позикою для фінансування своїх потреб або бізнесу, використовувати пана Педро Джерома та його команду для будь-якого виду позики. Я обов’язково скористаюся ними знову в майбутньому. Ви можете зв’язатися з кредитним офіцером Педро Джеромом за електронною поштою: pedroloanss@gmail.com або через WhatsApp: WhatsApp: +1-8632310632 Удачі.

    ВідповістиВидалити